نماینده مردم خوروبیابانک:

رفتار برخی از مسئولان باعث سرمایه گریزی شده است

نماینده مردم شهرستان خوروبیابانک اشتغال را مشکل اصلی اقتصاد کشور عنوان و از رفتار برخی مسئولان که باعث سرمایه گریزی می شود انتقاد کرد.

به گزارش سفیرخور عباسعلی پوربافرانی در جلسه شورای اداری شهرستان خوروبیابانک که ظهر امروز برگزار شد گفت: امروز مشکل اصلی اقتصاد کشور، اشتغال است، رفتار برخی از مسئولان باعث سرمایه گریزی شده است، اگر شخصی برای اشتغال و سرمایه گذاری اقدام می کند باید مورد حمایت قرار گیرد نه اینکه بر سر راه او سنگ اندازی کنیم.

انعکاس درست مشکلات مردم، زمینه ساز قانون گذاری خوب است.

نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی انجام مسئولیت های محوله مدیران اداری به نحو احسن را خواستار شد و افزود: مسئولان برای خدمت به مردم و نظام و اجرای منویات رهبری با همراهی هم گام بردارند.

وی تصریح کرد: ارتباط با مردم یکی از لازمه های خدمت رسانی عالی به مردم است، می توان از ظرفیت های موجود مانند ماه رمضان، ایام محرم و دیگر تجمع های مردمی استفاده کرد هم برای خدمت رسانی و هم بررسی عملکرد خود در نظر مردم.

پوربافرانی قانون گذاری و نظارت بر آن را از وظایف نمایندگان مجلس برشمرد و افزود: انعکاس درست مشکلات مردم در گیرودار های قانونی و دستورالعمل ها می تواند پایه یک قانون گذاری خوب شود، نظارتی که نمایندگان باید داشته باشند خواستگاه مردمی باید داشته باشد.

وی تغییرات مدیران ادارات به صورت دسته جمعی یا به علل سیاسی را دون شأن نماینده مردم دانست و افزود: کسی که به مردم خدمت می کند و با نظام و منویات مقام معظم رهبری همخوانی دارد و محصول نهایی کارش خدمت به مردم است از سوی بنده حمایت می شود، اما اگر کسی بخواهد با مردم بد رفتار کند یا در مسیر کار مردم سنگ اندازی کند و از توان کارشناسی مجموعه خود استفاده نکند با او برخورد خواهیم کرد.

نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی گفت: اقدام و عمل بر پایه اقتصاد مقاومتی این است که بودجه و قدرتی که در اختیار مسئولان است درست هزینه شود.

تعامل ادارات باهم می تواند پتانسیل های بالقوه شهرستان را بالفعل کند.

فرماندار خوروبیابانک با اشاره به منابع غنی شهرستان گفت: شهرستان خوروبیابانک از بعد منابع و زیرساخت هایی که هنوز تبدیل به بالفعل نشده است دارای پتانسیل های خوبی است اما این موقعیت باید مدیریت شود که در عرصه همکاری و تعامل با یکدیگر باشد.

علی استوار افزود: فعالیت های ادارات شهرستان نباید به صورت جزیره ای باشد بلکه باید به صورت زنجیره ای و هماهنگ با یکدیگر موارد را دنبال کنند.

وی با اشاره به توزیع و تامین اعتبارات مالی شهرستان گفت: در سال ۹۳ مبلغ ۱۲ میلیارد تومان بودجه به شهرستان خوروبیابانک اختصاص داده شد که توانستیم ۱۰ میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومان آن را جذب کنیم و تقریبا ۹۰ درصد کار انجام شد.

فرماندار خوروبیابانک افزود: در بخش اعتبارات ملی در سال ۹۳ بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در حوزه سرمایه گذاری اعتبارات راه، تامین اعتبار شد و در سال ۹۴ قریب به ۱۳ میلیارد تومان آن در حوزه زیرساختی و آسفالت راه های شهرستان هزینه شد.

استوار با اشاره به شرایط به وجود آمده بر اثر تحریم ها گفت: در سال ۹۴ مبلغ ۱۷میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیصی به شهرستان بود که به دلایلی که کشور با آن مواجه شد و خشکسالی اعتباری، توانستیم نزدیک به هفت میلیارد تومان جذب اعتبار کنیم.

نماز جمعه یک همایش فرهنگی، سیاسی، اقتصادی هفتگی است.

امام جمعه ی خور در این جلسه که به مناسبت پنجم مرداد با حضور اعضای ستاد نماز جمعه ی خور برگزار شد گفت: نماز جمعه یک همایش هفتگی است که در آن همه مشکلات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مطرح می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد با اشاره به تجمع خودجوش مردم برای اقامه نماز جمعه افزود: جوامع غربی عاجز از فراهم آوردن این اجتماعی که هر هفته با حضور داوطلبانه مردم شکل می گیرد هستند و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان خوروبیابانک برگزاری نماز جمعه را ایمن کننده جامعه از خطرات اعتقادی و سیاسی دانست و تصریح کرد: حضور در نماز جمعه باعث ایجاد آگاهی سیاسی و اجتماعی و غرور، دوستی و محبت بین مسلمانان می شود.

علیرضا فرخ مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه برگزاری جلسات هفتگی معاونین ستاد، هماهنگی برای برگزاری نماز ادارات، همکاری در برگزاری راهپیمایی و نماز عید فطر، مراسم تکریم و اعیاد و مراسم های شهادت ائمه، همکاری در برگزاری مراسم اعتکاف و اجرای مسابقات پیامکی به مناسبت های مختلف را از جمله فعالیت های این ستاد بر شمرد.

در پایان جلسه از مسئولان اداراتی که با ستاد برگزاری نماز جمعه همکاری داشته اند تجلیل شد.

 

 

 1. م حاجیان گفت:

  همین که ایشون متوجه هست که نماینده مردم هست و بین مردم کفایت می کنه. کدوم نماینده رو دیدید که اینقدر با مردم باشه و کنار ما.
  من رضوی رو دوست دارم ولی این اقا از رضوی خیلی فعال تره

 2. همشهری گفت:

  بزارید یک سال از نمایندگی ایشون بگذره بعد قضاوت کنید…

 3. Ali گفت:

  احسنت به أقای نماینده
  حرف حق زد
  مسولایی که دو دستی چسبیدن به میزشون برن دنبال کار مردم رو بگیرن و دردی از مردم دوا کنن

Go to TOP