فرمانده سابق سپاه سمنان:

ایمان، بصیرت و اطاعت پذیری از خصوصیات شهدا است

ایمان، بصیرت، اطاعت و حمایت از رهبری و قبول سختی ها خصوصیات شهداست که هر کس آن ها را داشته باشد می تواند به این مقام برسد.

به گزارش سفیرخور سردار سید محمدتقی شاهچراغی در دومین یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان خوروبیابانک که همزمان با شب شهادت امام صادق(ع) در جوار بارگاه امامزاده داود (ع) شهر خور برگزار شد گفت: اساسی ترین و مهمترین عامل نگه داری در طول دوره حیات انسان می شود، ایمان به خدا است.

فرمانده سابق سپاه استان سمنان افزود: اگر به زندگی شهدا نگاه کنیم خواهیم دید که ایمان در جای جای زندگی آنان می درخشد.

وی افزود: بعد از سی و سه سال هنوز احساس می کنم که بسیجیان و رزمندگان با همه وجود خدا را می دیدند و با اعتقاد در راه هدف خود گام بر می داشند.

شاهچراغی گستره ی اسلام را وسیع خواند و تصریح کرد: مسیحی، سنی و شیعه در دفاع از حرم، جبهه حق را خوب تشخیص دادند، استکبار ستیزی و آزادی خواهی را از اسلام برداشت کرده اند.

وی افزود: مسائلی که در کشور ما گاهی اوقات در مسائل جناهی پیش می آید به علت این است که بعضی ها برداشت درستی از اسلام ندارند.

فرمانده سابق سپاه سمنان بصیرت را از دیگر خصیصه های شهدا عنوان کرد و افزود: شهدای ما مانند علمدار کربلا، با بصیرت تا آخر خط با آرمان های امام و اسلام ماندند و ماندگار شدند.

وی جهادگری در رکاب امام زمان را یکی دیگر از شاخصه های شهدا عنوان کرد و افزود: شهدا ولایتمدار بودند و یک پیام از رهبر مانند خون تازه ای که به جسم های زخمی و خسته وارد شده بود و باعث پیروزی می شد.

شاهچراغی وجود حضرت آیت الله خامنه ای را نقطه قوت جبهه حق در برابر باطل معرفی و خاطر نشان کرد: امروز داده های آماری دنیا نشان می دهد بیشترین تهاجم از فضای مجازی و حقیقی، علیه رهبری است، خاصیت جبهه حق و باطل در این است که به دنبال حمله و آسیب رساندن به نقطه قوت جبهه حق است.

فرمانده سابق سپاه سمنان در قسمت های دیگری از صحبت های خود بلا به جان خریدن را چهارمین ویژگی شهدا معرفی کرد و افزود: در بسیاری از عملیات ها رزمندگان بی خوابی گرسنگی و تشنگی را با جان و دل می خریدند و این نشان از ایمان و اطاعت از رهبری آنان دارد.

وی تصریح کرد: وقتی ایمان، بصیرت، اطاعت و حمایت از رهبری و قبول سختی ها باشد انسان ها می توانند در زمره شهدا قرار گیرند، جایگاه شهیدان غیرقابل وصف است و کسی نمی داند شهادت یعنی چی؟ عند ربعم یرزقون یعنی چی؟

سردار شاهچراغی خاطر نشان کرد: مزار شهدا کمتر از امامزادگان واجب التعظیم که در سراسر کشور هستند نیست، زیرا شهدا هم در همین مسیر قدم برداشتند.

شهرستان خوروبیابانک ۱۱۸ شهید والامقام تقدیم اسلام کرده است که از آن میان شهیدان والامقام عبداله سلمان، علی اصغر سلمان، روح اله خادمی، سید محمد نبوی، سید محمد صادق قاضوی، علیرضا جندقی، عباس رحمانی، اسماعیل غلامرضایی و سید رضا موسوی فرد از شهدای طلبه و روحانی این خطه هستند.

انتهای پیام/

Go to TOP