آبشار جندق، بهشتی در دل کویر/ تصاویر

در دل کویر با تلاش یکی از اهالی جندق مکان دلنوازی برای مسافران و گردشگران فراهم آمده است که توجه همگان را به خود جلب می کند.

به گزارش سفیرخور یکی از جاده هایی که همواره به خاطرعبور از دل کویر برای رانندگان این مسیر ملال اور است و البته خطرهایی هم به همراه دارد، مسیر دامغان به اصفهان است که معروف به جاده جندق میباشد.

در این جاده جز چند شهر کوچک هیچ نمای دیگری وجود ندارد و تا چشم کار می کند کویر است و کویر، این درحالی است که این جاده درست از وسط کویر می گذرد و انتظاری جز این داشتن هم غیر قابل قبول است.

اما این روزها مسافرانی که از این مسیر عبور می کنند با تابلویی روبرو می شوند که در نگاه اول شبیه به سراب و خیالات می ماند، اما با ادامه دادن به مسیر، به مناظری بر می خوریم که این خیالات را به واقعیت مبدل می کند.

در فاصله کمتر از ۱۵ کیلومتری شهر کوچک و کویری بین راهی جندق با تابلوی آبشار جندق رو برو می شوید که در دل کویری چنان بی آب و علف هر مسافری را به وجد می آورد.

این جاذبه گردشگری با فکر و سرمایه یک سرمایه گذار خوش فکر و با ذوق محلی به نام آقای حشمت فراهم شده است.

این سرمایه گذار خوش فکر توانسته ضمن اینکه با آب این قنات که البته مانند دیگر قنوات منطقه شور می باشد، زمین های پایین دست را آباد کند و کشاورزی خوبی فراهم کند، با آب ذخیره شده در استخر به پرورش ماهی هم مشغول شود درعین حال استفاده های دیگری هم برده و آن را در جهت جذب توریست و گردشگران به کار برد.

این کارآفرین خوش فکر توانسته با استفاده از تونل انتقال آب قنات مکانی خنک را برای شنا و استراحت فراهم آورد که خود دیدنی و شگفت آور است.

چنین امکانی انهم دردل کویری داغ و سوزان دور از انتظار است و برای ساعاتی ارامش را برای هر مسافری به ارمغان میاورد.

تصاویر زیر گوشه ای از جذابیت های این مکان زیبا در دل کویر است.

IMG_5651 IMG_5661 IMG_5668 IMG_5682 IMG_5691 IMG_5692 IMG_5693 IMG_5694 IMG_5697IMG_5710 IMG_5698 IMG_5703 IMG_5705 IMG_5706 IMG_5707 IMG_5708  IMG_5715

 

  1. علیرضا گفت:

    جای بسیار دیدنی و جالبی هستش😍😍😍خودم از نزدیک دیدن کردم

  2. محمد حسین دهقان خیلی قشنگ است بند بازدید هم کر ده ام

Go to TOP