نماینده مردم نایین و خوروبیابانک:

اقتصاد، فرهنگ و اشتغال سه خواسته مهم رهبری از نمایندگان مجلس دهم

پوربافرانی با اشاره به استقبال کم نمایندگان مجلس دهم برای عضویت در کمیسیون های حساس چون فرهنگی و قضایی گفت: شخصا من از این موضوع خدمت لاریجانی ریاست مجلس دهم گله کردم و گفتم علی رغم وجود قاضی و حقوقدان ها، روحانیون و افراد فرهنگی چرا باید چنین رفتاری صورت گیرد.

به گزارش سفیرخور عباسعلی پور بافرانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  پیرامون  مهمترین پیام  دریافتی از فرمایشات رهبری در دیدار نمایندگان مجلس دهم  و انتخاب تامل برانگیز نمایندگان  در بحث کمیسیون های مجلس اظهار کرد: دیدار با رهبر معظم انقلاب که همچون همیشه بسیار عالی بود  و پیش از این من در چند دیدار عمومی  با ایشان حضور داشتم ولی در کسوت نمایندگی بسیار متفاوت بود.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که رهبری در این دیدار به آن به صورت مبسوط اشاره داشتند، بحث قانون و قانون گذاری بود که قطعا حاوی نکات مهمی برای همه نمایندگانی است که برای اولین بار  عضو خانه ملت شده اند، گفت: آن چیزی که مسلم است نگاه ویژه معظم له به  اقتصاد مقاومتی تولید داخلی و بحث اشتغال است.

نماینده مردم شهرستان های نائین و خوروبیابانک در مجلس دهم با اشاره به اینکه شاه بیت  فرمایشات رهبری دردیدار با نمایندگان مجلس دهم، توصیه اکید  و چندین باره ایشان درباره فرهنگ بود ، تصریح کرد: اقتصاد، فرهنگ و اشتغال سه محور مهم فرمایشات  رهبری در این دیدار است که در حکم خواسته ومطالبه رهبری و  وظیفه  نمایندگان است.

وی افزود:نظم مجلس، حفظ اقتدار و حقوق مجلس از دیگر مواردی است که دراین دیدار اشاره شد و بر همه نمایندگان فرض است  که در راستای حفظ اقتدار مجلس بکوشند.

* توصید اکید تطابق تخصص  نماینده با کمیسیون مربوطه در مجلس است

پور بافرانی در توضیح  انتخاب کمیسیون مدنظر  خود در مجلس دهم عنوان کرد: با توجه به تحصیلات و سوابق کاریم مدنظر دارم کمیسیون بهداشت و درمان را برگزینم، ولی با توجه به رفع مشکلات حوزه انتخابی و مدرک کارشناسی ارشدم در زمینه مدیریت  کمیسیون اقتصادی و بودجه و اجتماعی  را هم مدنظر دارم.

وی در پاسخ به  چرایی استقبال کم نمایندگان مجلس دهم از عضویت در کمیسیون های حساس چون فرهنگی و قضایی گفت:  شخصا من از این موضوع خدمت لاریجانی ریاست مجلس دهم  گله کردم و گفتم علی رغم وجود قاضیان و حقوقدان ها، روحانیون و افراد فرهنگی چرا باید چنین رفتاری صورت گیرد.

نماینده مردم شهرستان های نائین و خوروبیابانک در مجلس دهم ادامه داد: بدون شک در انتخاب کمیسیون ها ی مجلس، باید به تخصص تحصیلاتی و اسبقه ای نگریسته شود، چرا که انتخاب براساس معیارهای دیگر قطعا آسیب زا خواهد بود، همه نمایندگان مجلس قسم یادکرده اند که برای خدمت به ملت و نظام از هیچ امری کوتاهی نکنند که به تعبیر رهبری هرگونه کوتاهی کفاره دارد.

وی تاکید کرد: براین اساس نمایندگان باید توجه داشته باشند با هدف بهترین و موثرترین خدمت، تصمیم بگیرند، گرچه هر فردی با یک دلیلی کمیسیون خود را انتخاب کرده باشد، ولی توصیه اکید تطابق تخصص با کمیسیون مربوطه است.

انتهای پیام/ی

Go to TOP