پیشگیری همیشه بهترین درمان است/ آگاه سازی بهترین راه پیشگیری از اعتیاد

در جلسه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر آگاهی بخشی و بیان مضرات مواد افیونی برای خانواده ها بهترین راهکار کاهش روی آوردن به این مواد اعلام شد.

به گزارش سفیرخور به همت واحد پیشگیری اداره بهزیستی خوروبیابانک و واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلسه آموزشی ویژه اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاران در سالن اجتماعات شبکه بهداشت این شهرستان برگزار شد.

علی اصغر فیروزی رئیس اداره بهزیستی شهرستان در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه هدف از تشکیل این جلسه را آگاهی بخشی در خصوص پیشگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان عنوان کرد و افزود: با توجه به گسترش معضل اعتیاد، پیشگیری بهترین راه مقابله با این بلای خانمان سوز می باشد.

سعادت کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان در خصوص کلیات و مفاهیم پیشگیری از اعتیاد، همچنین انواع مواد اعتیاد آور (کند کننده ها، محرک ها، توهم زاها، مواد استنشاقی، الکل و داروهای آرام بخش و آثار و عوارض جسمانی و روانی آن مطالبی بیان کرد.

هنری کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی در این جلسه به شرح علل و عواملی که موجب گرایش جوانان و نوجوانان به سمت مصرف مواد مخدر و مضراتی که این مواد بر روی ابعاد جسمانی و روانی شخصیت نوجوانان و جوانان پرداخت و در مورد نحوه ارتباط صحیح والدین و روابط سازنده خانواده جهت پیشگیری از مصرف مواد مخدر مطالبی مطرح کرد.

گفتنی است این جلسه آموزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد در سطوح مختلف، آگاهی بخشی به جامعه هدف و بررسی شیوه های پیشگیری این پدیده شوم و در راستای مصوبه یک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برگزار شده است.

IMG_1423 IMG_1441 IMG_1434 IMG_1428

منبع/ روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان خوروبیابانک

Go to TOP