رئیس اداره بهزیستی خوروبیابانک خبر داد:

سنجش بینایی ۶۶۷ کودک در سال ۹۴/ اجرای طرح های متنوع مبارزه با اعتیاد

علی اصغر فیروزی با اشاره به آغاز طرح سنجش بینایی و شنوایی کودکان سه تا شش سال از سنجش بینایی ۶۶۷ کودک در سال گذشته خبر داد.

به گزارش سفیرخور رئیس اداره بهزیستی شهرستان خوروبیابانک در گفتگو با خبرنگار سفیرخور از آغاز طرح بینایی سنجی کودکان ۳ تا ۶ ساله در شهرستان خوروبیابانک خبر داد.

علی اصغر فیروزی سنجش شنوایی رایگان کودکان ۳ تا ۶ ساله را از دیگر طرح های این اداره در هفته سلامت سال جاری عنوان کرد وافزود: برگزاری سه دوره آموزشی مهارت های زندگی در شهرهای خور، جندق و فرخی و ارائه خدمات رایگان در مرکز سلامت روان شهر خورشید از دیگر اقدامات برای خدمت رسانی به همشهریان می باشد.

وی با اشاره به فعالیت های سال گذشته بهزیستی خوروبیابانک تصریح کرد: برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد به مناسبت پنجم تیرماه، پذیرش ۲۲ معتاد در مزکز سرپایی عماد و اختصاص یازده عدد یاری برگ به ارزش سه میلیون و سیصد هزار ریال به افراد تحت درمان دارای مشکل مالی، حمایت از معتادان درمان شده و اعطای وام اشتغال به سه نفر ، اجرای برنامه مصون سازی از اعتیاد در ۴ مهدکودک شهرستان و برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد با حضور کارشناس استانی از جمله فعالیت های انجام شده در مورد معضل اعتیاد بوده است.

فیروزی برگزاری دو دوره آموزشی پیش از ازدواج در شهرهای خور و فرخی، برگزاری کلاس پیشگیری از ایدز ویژه زنان سرپرست خانوار به مناسبت روز جهانی ایدز را از جمله فعالیت های حوزه سلامت این اداره عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح مرکز سلامت روان شهر خورشید، سنجش بینایی ۶۶۷ کودک سه تا شش ساله و معاینه شنوایی ۶۷ نوزاد و ارجاع ۱۳ نفر با احتمال مشکل بر مراکز مربوط، برگزاری هفت دوره آموزشی آگاه سازی پیشگیری از معلولیت ها و آموزش ۱۰۸ نفر، ارجاع ۱۰ نفر به مرکز مشاوره ژنتیک و اعطای ۱۰ یاری برگ به ارزش ۵۶۴۵۰۰۰ ریال از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته می باشد.

Go to TOP