مشکل مسکن شهرک مهدیه حل شدنی است/ همه باید پیگیر حل مشکل باشند

شب گذشته با حضور تعدادی از مالکان زمین های مسکونی شهرک مهدیه که مشکل انشعاب آب و برق داشتند و مسئولین امر، جلسه هم اندیشی در مسجد امام حسین(ع) خور برگزار شد.

به گزارش سفیرخور چندی پیش تعدادی از جوانانی که چند سال قبل زمین هایی را از طریق مزایده خریداره کرده و تا کنون برای ساخت مسکن با مشکل انشعاب آب و برق مواجه بودند با مراجعه به خبرنگار سفیرخور تقاضای مطرح نمودن مشکل و پیگیری را نمودند.

طبق تبادل نظر ها برای رفع مشکل بنا بر برگزاری جلسه هم اندیشی با مسئولین مربوطه شد و شب گذشته این جلسه با حواشی بسیاری برگزار شد که در ادامه به اهم آن می پردازیم.

با حضور تعدادی از مالکین زمین ها مسئولینی مانند رئسای ادارات آب و فاضلاب و برق، شهردار خور و سه نفر از اعضای شورای شهر ابتدا صورت مسئله مطرح شد.

خواسته جوانان بر تعیین تکلیف وضعیت انشعاب آب و برق شهرک مهدیه مشهور به شهرک جوانان بود خواسته ای طبیعی به نظر می آید.

طبق آگهی مزایده فروش زمین های مذکور هزینه خدمات بر عهده متقاضیان بوده است ولی اکنون حتی طرح توسعه شبکه آب و برق شامل حال آن قسمت نمی شود و برای ساخت و ساز آب و برق که دو بخش مهم است که باید در دسترس مالکین قرار گیرد حتی به صورت موقت موجود نیست.

در این باره رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان گفت: برای توسعه شبکه شهرک جوانان شرکت آب و فاضلاب طبق ماده ۱۱ قانون تشکیل شرکت ها مصوب سال ۷۱ هیچ گونه  اختیاری یا مسئولیتی در خصوص توسعه شبکه های آب و فاضلاب ندارد منوط به اینکه هزینه های آماده سازی توسط دستگاه متولی (شهرداری یا بنیاد مسکن) پرداخت شده باشد. پس از پرداخت هزینه، لوله گذاری انجام و انشعاب تحویل مشترکین خواهد شد.

مرتضی یادگاری مسأله تامین آب را یکی دیگر از مشکلات شهرستان عنوان کرد و افزود: علی رغم تلاش هایی که در سال های گذشته برای تامین آب شهرستان شده متأسفانه نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.

وی افزود: کد ارتفاعی شهرک جوانان نسبت به مخزن آب شهر اختلاف کمی دارد و باید همیشه ارتفاع مخزن در یک سطح خاص نگه داشته شود تا فشار مورد نظر تحویل مشترکین شود.

یادگاری مشکل تامین آب را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و افزود: با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش منابع آب زیر زمینی برای توسعه شبکه آب باید نظر کمیسیون تخصیص منابع آب استان جلب شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب خوروبیابانک قول مساعد داد که در هفته آینده با مدیرعامل آب استان برای متقاعد کردن ایشان جهت موافقت با این موضوع مذاکره کند و بعد از اخذ موافقت، شهرداری نقشه تفکیکی منطقه را برای مطرح نمودن در کمیسیون تخصیص منابع آبی استان ارائه دهد.

فرهاد بلابادی رئیس اداره برق شهرستان وجود شبکه برق فشارقوی در منطقه مورد بحث را یکی از مهمترین مشکلات برق رسانی عنوان کرد و افزود: برای اجرای طرح برق رسانی به شهرک مهدیه ابتدا باید جابجایی حریم شبکه فشار قوی انجام شود که هزینه ای در حدود ۱۲۰ میلیون تومان در بر دارد.

وی پیگیری مسأله جابجایی حریم شبکه را نتیجه بخش دانست و پیش زمینه اجرای برق رسانی به این منطقه عنوان کرد و افزود: علاوه بر پیگیری و نامه نگاری مسئولین امر، مردم نیز با مکاتبات خود می توانند این امر را تسریع نمایند.

مهدی حلوانی شهردار خور عدم تخصیص بودجه های مصوب شهرستان را از عوامل اجرایی نشدن بخشی از تعهدات شهرداری عنوان کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد دو ماه دیگر جلسه هم اندیشی دیگری برای بیان اقدامات صورت گرفته برگزار شود.

IMG_4497 IMG_4498 IMG_4499 IMG_4500 IMG_4501 IMG_4502 IMG_4503

Go to TOP