امام جمعه خور:

حسادت میوه تلخ بی بصیرتی است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد گفت: حسادت ورزیدن یکی از خصوصیات کسانی است که دین درست ندارد، حسادت میوه تلخ بی بصیرتی، نادانی و کم اعتقادی است.

به گزارش سفیرخور امام جمعه ی خور شب گذشته در جلسه اخلاق در جوار بارگاه امامزاده سید داود (علیه السلام) به تشریح ویژگی های دنیا در کلام پیامبر اکرم اسلام پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد با بیان روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) گفت: افراد مختلف روش های مختلفی در دنیا پیشه می کنند، کسانی هستند که فقط برای آخرت کار می کنند و خودشان را از این جهان نمی دانند، در هر کار و رفتاری که دارند آخرت اندیشی می کنند.

وی افزود: در مقابل هم کسانی هستند که تمام تلاششان برای دنیاست و همه چیز را در دنیا می بیند، این طرز تفکر و عمل این یک اشتباه بزرگ است.
این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: دنیا خانه کسی است که خانه آخرت نداشته باشد و اعتقادی به آخرت نداشته باشد، برای کسی ثروت است که دستش از ثروت اخروی کوتاه است.

وی در ادامه افزود: ثروتمند کسی است که سرمایه برای آخرت جمع کرده باشد، رزق و روزی انسان تعیین شده است، خداوند هیچ بنده ای را گرسنه نمی گذارد.

امام جمعه ی خور تصریح کرد: برخی افراد مشکل اعتقادی دارند، گمان می کنند اگر فرزند زیاد داشته باشند از خرج و مخارج آن ها عاجز می مانند، غافل از اینکه خداوند روزی آن ها را معین کرده است.

***کسی که سرمایه اخروی دارد دل به دنیا نمی بندد.

وی پرداخت خمس و زکات را برکت بخش سرمایه انسان عنوان کرد و افزود: وقتی انسان امام زمان (عج) را از خود راضی کند هم دنیا و هم آخرت او تامین می شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان خوروبیاآن کسی که فاقد عقل و هوش باشد برای دنیا ثروت اندوزی می کند، مال اندوزی می کند و دنبال جمع مال است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: کسی که از شعور و معرفت بی نصیب است دنبال شهوات دنیایی است، مال و منال دنیا همانند آب شور است که هر قدر برای رفع تشنگی بنوشیم بیشتر تشنه خواهیم شد.

*** حب دنیا ریشه در مسائل مادی و شهوانی دارد

امام جمعه خور ادامه داد: شهوت یعنی خواسته و هواهای درونی که گاهی هوس مال و گاهی هوس مقام و گاهی هم هوس های جنسی است، در هر کدام که انسان پایش را بگذارد می لغزد و حد یقف ندارد و سر انجام آن هلاکت و بد بختی است.

وی تصریح کرد: کسی که فاقد علم و دانش است گرفتار جهل و نادانی است و به خاطر مال دنیا با دیگران دشمنی می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد افزود: عامل اصلی در دعواهای خانوادگی و غیر خانوادگی حب مال و شهوات است.

***جهل و نادانی ریشه ی دشمنی هاست

وی افزود: حسادت ورزیدن یکی از خصوصیات کسانی است که دین درست ندارد، حسادت میوه تلخ بی بصیرتی، نادانی و کم اعتقادی است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: آن کسی که یقین به خدا نداشته باشد برای به دست آوردن دنیا تلاش می کند و فقط در همین راستا عمل می کند و کاری به آخرت ندارد.

وی خاطر نشان کرد: تلاشمان در سمت و سویی باشد که آخرت خود را آباد کنیم و به تعبیر امام حسن مجتبی(علیه السلام) علت ترس برخی از مرگ این است که دنیای خود را آباد کرده اند و به فکر آخرت نبوده اند.

Go to TOP