فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خوروبیابانک:

۹ دی آب پاکی مردم بر دست دشمنان نظام بود

سرهنگ دوم پاسدار جواد فصیحی در گفتگو تفصیلی با سفیرخور حماسه ۹ دی را پاسخ کوبنده به زیاده خواهی فتنه گران دانست.

به گزارش سفیرخور در آستانه حماسه ۹ دی گفتگویی با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خوروبیابانک ترتیب دادیم که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد.

سفیرخور: وقتی اصطلاح و عنوان “نهم دی یا ۹دی” را می شنوید چه حسی به شما دست می دهد.

حس ولایت پذیری، انقلابی بودن، اطاعت پذیر بودن، اطاعت از ولایت مطلقه فقیه در ذهن تداعی پیدا می کند.

سفیرخور:عوامل به وجود آورنده فتنه ۸۸ چه بود و چه کسانی مسبب آن شدند؟

خود سری، مقابله با اصل ولایت فقیه و مقابله با رهبری بود، قدرت طلبی یکی از دلایل ایجاد فتنه ۸۸ بود و کسانی که مسبب این جریان بودند که به طریقی نگاه به غرب داشتند و به طریقی افکار غربی در ذهن آن ها نفود پیدا کرده بود و به طریقی کلام استکبار را به زبان می آوردند.

افرادی که شاید در مرحله اول نمی دانستند در حال انجام چه اشتباهی هستند، مرز بندی ها شکسته شد، مرز هایی که بین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استکبار بود را از بین بردند و هدف اصلی آن ها بر اندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

سفیرخور: آیا پدیده نفوذ در سال ۸۸ اتفاق افتاده بود؟

پدیده نفوذ در سال ۸۸ مسلما اتفاق افتاده بود، تفکرات و افکار لیبرایی که برخی از مسئولین به طریقی قبلا در این نظام مقدس کار کرده بودند آمدند حرف های دشمن را زدند و بر این اساس کار کردند.

۹سفیرخور: دی در مهار نفوذ دشمن چه نقشی داشت؟

۹ دی به طریقی آب پاکی مردم بود که به دست دشمنان نظام ریخته شد و صحبت های مردم بود که به گوش فتنه گران رسید.

آن ها با زیر سوال بردن اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی، اهانت به امام راحل(ره)، امام حسین (علیه السلام) و فرهنگ عاشورا موجب شدند مردم به صورت خود جوش وارد صحنه شوند و در مقابل این آشوبگران و فتنه گران قد علم کردند.

سفیرخور: در آستانه ۹ دی امسال هستیم ، نقش مردم در این برهه از تاریخ انقلاب که به شدت موضوع نفوذ در ابعاد مختلف مدنظر رهبر معظم انقلاب است چیست؟

مهمترین چیزی که در این برهه از زمان دچار آن هستیم “نفوذ” است، دشمن به دنبال نفوذ در ارکان قدرت جمهوری اسلامی است، هم نفوذ در سیاست هم در اجتماع هم در اقتصاد هم در رسانه هم در فضای مجازی و فرهنگ در حال اتفاق افتادن است.

نقش مردم این است که فرمایشات رهبر معظم انقلاب را نصب العین قرار دهند، اگر این کار را انجام دهیم جلو نفوذ را خواهیم گرفت. اگر دولتمردان التزام عملی به ولایت فقیه داشته باشند و از خود خواهی ها و خودسری ها، عبور از قانون چشم بپوشند می توانند در برابر استکبار قرار بگیرند.

سفیرخور: به نظر شما، نفوذ جریانی چگونه شکل می گیرد؟

به قول مقام معظم رهبری، خطرناک ترین شکل نفوذ، نفوذ جریانی است، در نفوذ جریانی دشمن با شبکه سازی گسترده دنبال القای افکار خود در بین عموم مردم می باشد، نفوذ جریانی توده هایی از مردم را مورد هدف قرار می دهد در حالی که نفوذ فردی بر یک شخص اثر گذار است.

سفیرخور: امروز شرایط استان در حوزه نفوذ چگونه است و آسیب ها و تهدیدها کدامند؟

استان اصفهان با توجه به تاثیر گذاری بسیار در کشور همانطور که در زمان جنگ بیشترین رزمنده و شهید از این استان تقدیم انقلاب شده است آسیب ها و تهدیداتی دارد.

نفود از اوایل انقلاب اتفاق افتاده است، به عنوان مثال کشمیری که باعث شهادت شهید رجایی شد، کلاهی که باعث انفجار شد و در حزب جمهوری اسلامی ۷۲ تن از یاران امام خمینی(ره) از دست رفتند، دشمن در هر صورت دنبال نفوذ است که بتواند رخنه پیدا کند و در افکار ملت جاری و ساری شود.

نفوذ در مسائل فرهنگی و رخنه در رسانه ها و تاثیر بر جوانان می تواند تهدیداتی به وجود آورد.

 

Go to TOP