امام جمعه ی خور:

بصیرت عامل اصلی رسیدن به مقصد است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با اشاره به اهمیت بصیرت داشتن گفت: چه بسا کسانی که در طول تاریخ بی بصیرت بوده اند و راه کج رفته اند.

به گزارش سفیرخور امام جمعه ی شهر خور در خطبه های نماز جمعه خور بصیرت را عامل اصلی رسیدن به مقصد عنوان کرد و افزود: هر کس در هر مقام و جایگاهی اگر بصیرت نداشته باشد به بیراهه می رود و با هر سرعتی که حرکت کند به مقصد نخواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد افزود: شاید کسی مدارج بالای علمی داشته باشد اما بینش و بصیرت ندارد، حق و باطل و دوست و دشمن را تشخیص نمی دهد.

وی افزود: کسانی هم که ادعای بصیرت دارند همواره در لبه پرتگاه هستند و ممکن است بلغزند و باید مواظب فتنه هایی که هر روز با عنوان جدید به وجود می آید باشد.

خطیب جمعه ی خوروبیابانک با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی گفت: امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی شعار “جنگ جنگ تا پیروزی” را به “جنگ جنگ تا رفع فتنه” تغییر دادند، دشمن برای فتنه ۸۸ سال ها برنامه ریزی کرده بود، فتنه که بر ملا شد آمریکا و صهیونیست ها سران فتنه را سربازان خود معرفی کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان خوروبیابانک خاطر نشان کرد: در تمام مسائل محور ولایت فقیه است، ولی امر مانند دیده بان است که خطر را از دور احساس می کند و در باره آن هشدار می دهد.

وی افزود: اگر ملت بخواهد گرفتار فتنه های جدید و امواج خروشان دشمنی ها و نقشه های شوم آمریکا نشود باید همواره گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با اشاره به نگرانی رهبری در مورد جنگ نرم و مشکلات فرهنگی گفت: بارها طیف وابسته به غرب اصل ولایت فقیه را که در قانون اساسی مطرح شده است زیر سوال برده اند و با شبهه افکنی قصد ضربه زدن به آن را داشتند و چون موفق نشده بودند در فتنه ۸۸ دست به دامان منافقان شدند.

وی تصریح کرد: همیشه فتنه است و باید بیدار باشیم و احساس مسئولیت کنیم، امروز از هر روز دیگر بیشتر حساسیت وجود دارد.

امام جمعه ی خور با اشاره به آغاز هفته کاهش بلایای طبیعی گفت: تنها مقاوم سازی فیزیکی ساختمان ها مانع از بروز خسارت در بلایای طبیعی نمی شود و باید طرف دیگر مسأله را هم در نظر بگیریم.

وی با بیان آثار وضعی گناهان گفت: رضایت از حضور گردشگرانی که رعایت شئونات اسلامی را نمی کنند زمینه ساز نزول بلاست و باعث خشکسالی و زلزله می شود.

خطیب جمعه ی خور با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی گفت: دشمن هواره قصد داشته است با بی سواد نگه داشتن ملت ها از پیشرفت آن ها جلوگیری کند و بر آن ها مسط باشد اما در کشور ما نهضت سواد آموزی در حال ریشه کنی بی سوادی است.

Go to TOP