جلسه مشترک شورای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر بهزیستی خوروبیابانک برگزار شد

جلسه مشترک شورای اقامه نماز و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اداره بهزیستی شهرستان خوروبیابانک با حضور امام جمعه ، معاون فرماندار ، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و دبیر ستاد اقامه نماز بهزیستی استان اصفهان تشکیل شد.

به گزارش سفیرخور، در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی جلسه مشترک شورای اقامه نماز و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اداره بهزیستی شهرستان خوروبیابانک با حضور امام جمعه ، معاون فرماندار ، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و دبیر ستاد اقامه نماز بهزیستی استان اصفهان تشکیل شد.

رئیس بهزیستی شهرستان خوروبیابانک با اشاره به فلسفه قیام عاشورا و لزوم توجه به دو امر مهم نماز و امر به معروف و نهی از منکر گزارشی از فعالیت این دو شورا در بهزیستی شهرستان ارائه نمود .

علی اصغر فیروزی گفت: بیش از ده سال است که در بهزیستی شهرستان نماز جماعت همراه با برنامه های معنوی مختلف در حال برگزاری است . وی طرح یاوران نماز به منظور آشنایی کودکان با مقوله نماز را از جمله طرحهایی بر شمرد که از سالهای گذشته همزمان با بهزیستی استان در حال اجرا می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد امام جمعه و رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیز با اشاره به آیه شریفه « اقیم الصلوه و آتو الزکوه » گفت: نماز و زکات باید در کنار هم باشند چون زکات به معنی تزکیه است و همچنین نماز اول وقت دارای اهمیت فراوانی است .

وی خاطر نشان کرد: کسی که می خواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید خودش را اصلاح کند و به عبارتی الگو باشد.

در ادامه احمد فیروزی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گفت: بچه ها همان گونه که والدینشان هستند تربیت می شوند نه آنچه که می گویند و دستور می دهند.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه کردن نماز در بین کودکان افزود: دوره آموزش کوتاه مدت ویژه مدیران و مربیان مهدهای کودک بایستی برگزار شود.

در ادامه سید محمد موسوی دبیر ستاد اقامه نماز بهزیستی استان به تبیین اهداف ستاد اقامه نماز در بهزیستی استان پرداخت و گفت از مهمترین کارکردهای اداری اهداف برپایی اقامه نماز جماعت ، افزایش روحیه مسئولیت پذیری ، افزایش سلامت جسمانی و روانی و افزایش نشاط روحی و روانی پرسنل می باشد .

موسوی با اشاره به نظر مقام معظم رهبری مبنی بر اختصاص ۲۰ دقیقه به امر نماز جماعت در ادارات بر رعایت این مقدار تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر حضور اعضای شوراهای مذکور مدیران مراکز خصوصی شهرستان نیز حضور داشتند.

IMG_0505IMG_0511

منبع: روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان خوروبیابانک

Go to TOP