معاون ‌دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد

استقرار اتوبوس آمبولانس در سه راهی خور- جندق

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تمام ۵۱ بیمارستان آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی در نوروز را دارا بوده و ۲۰ مرکز درمانگاه شبانه‌روزی آمادگی خدمات‌رسانی به بیماران را دارند.

به گزارش سفیرخوروبیابانک حمیدرضا طلوعی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی پیرامون تدارکات دانشگاه علوم پزشکی برای ایام نوروز اظهار داشت: تعداد مأموریت اورژانس در سال گذشته ۱۲۵ هزار و امسال به ۱۳۳ هزار افزایش و ماموریت اورژانس به شکل تصادفی شهری در سال گذشته ۲۶ هزار و امسال به ۳۵ هزار افزایش رسیده است.

وی با اشاره به تقویت و رشد ماموریت با بالگرد در سال جاری افزود: در سال گذشته ماموریت با بالگرد برای جابجایی بیمار ۷ مورد و در سال جاری به ۳۶ مورد ارتقا پیدا کرده که اتفاق بسیار مهمی محسوب می‌شود.

طلوعی افزود: تمامی پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی در سراسر استان به صورت شبانه‌روزی، آمادگی کامل دارند و در این راستا ۵ پایگاه سلامت در همین زمینه فعال بوده و یک پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در جندق به یک دستگاه اتوبوس آمبولانس تقویت شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی دانشگاه با شماره ۳۶۶۳۳۳۶۶، مرکز فرماندهی عملیات با شماره ۳۶۲۶۲۲۷۷، تلفن گویای رسیدگی به شکایات با شماره ۳۶۶۲۹۹۲۷ و ۲  سامانه مهم ۱۵۹۰ برای شکایات مرتبط با طرح تحول و سامانه ۱۶۹۰ برای هرگونه درخواست هزینه از بیمار در بخش خصوصی و دولتی خارج از هزینه مصوب، در ۲۴ ساعت شبانه‌روز آماده پاسخ‌گویی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین علل نارضایتی مردم از حوزه بهداشت و درمان، بلاتکلیف بودن بیمار است، افزود: برای رفع این مشکل، موضوع مقیم بودن پزشک در طرح تحول در دستور کار قرار گفته و در تمام ایام و به صورت شبانه‌روز ۶۵ پزشک متخصص مقیم دائم در بخش‌های جراحی عمومی، داخلی، طب بیهوشی، طب متخصص اورژانس، کودکان، زنان، روان‌پزشکی، جراحی اعصاب، اورژانس مسمومین در بیمارستان خورشید ، ارتوپد، قلب و ۱۳۳ متخصص مختلف دیگر به جز این رشته‌ها، به صورت ماندگار در اختیار داریم.

طلوعی تصریح کرد: در سراسر کشور در هر شبانه‌روز فقط ۳ روان‌پزشک در بیمارستان‌ها مقیم بوده که ۲ نفر آنها در بیمارستان شهید فارابی و شهید مدرس اصفهان مقیم هستند.

وی درباره مراجعه افراد بدون دفترچه بیمه به بیمارستان‌ها خاطرنشان کرد: اگر کسی بدون دفترچه بیمه بوده دلیلی بر متوقف کردن خدمت‌رسانی به وی نبوده و سلامتی بیمار در اولویت قرار دارد و این افراد می‌توانند در خود اورژانس دفترچه بیمه دریافت کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در سال گذشته تعداد ۶۰ مراجعه‌کننده دیالیزی داشته که امسال خوشبختانه با افزایش ظرفیت، اصفهان با افتخار، تمام مهمان‌های دیالیزی را در ایام نوروز میزبانی می‌کند.

وی با بیان اینکه شعاع عملیاتی اورژانس‌های هوایی ۱۵۰ کیلومتر است، تصریح کرد: در آینده نزدیک هلال‌احمر به جای استفاده از هلی‌کوپترهای معمولی از هلی‌کوپترهای آمبولانس و مجهز در این زمینه استفاده می‌کند.

Go to TOP