مصاحبه با سرپرست اداره ورزش و جوانان خوروبیابانک

مشکل ورزش شهرستان زیرساختی است/ مشکل بودجه ای داریم

با نزدیک شدن به پایان سال جاری و شروع سالی جدید مصاحبه ای با سید احمد موسوی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوروبیابانک انجام دادیم و خلاصه ای از عملکرد این اداره را جویا شدیم که در ادامه می خوانید.

به گزارش سفیرخور و بیابانک با نزدیک شدن به پایان سال جاری و شروع سالی جدید مصاحبه ای با سید احمد موسوی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوروبیابانک انجام دادیم و خلاصه ای از عملکرد این اداره را جویا شدیم که در ادامه می خوانید.

سفیرخور: وضعیت ورزش شهرستان را در سال ۹۳ چگونه ارزیابی می کنید؟

موسوی: اداره ورزش و جوانان شهرستان خوروبیابانک در سال ۱۳۵۱ تاسیس گردیده که زیر نظر شهرستان نایین به صورت نمایندگی اداره می شد و بعد از تبدیل خوروبیابانک به شهرستان، به صورت مستقل اداره می شود. در سالی که در آ قرار داریم قریب به ۱۱۲۰ نفر از ورزشکاران بیمه ورزشی شده اند که نسبت به جمعیت شهرستان مطلوب می باشد.

به دلیل اینکه در شهرستان مربی و داور آموزش دیده و کارت دار نداریم، ورزشکاران به صورت آماتور و بدون مربی تمرین می کنند که باعث شده ورزش شهرستان از پایه ضعیف باشد.

با پیگیری های به عمل آمده به دلیل اینکه فوتبال در بین رشته های ورزشی علاقه مندان بیشتری دارد، یک دوره آموزش داوری با هماهنگی هیات فوتبال استان برگزار خواهیم کرد و درصورت موفقیت آمیز بودن این دوره، دوره های مربیگری در رشته های مختلف برگزار خواهد شد.

همچنین پیگیر تشکیل تیم های مختلف ورزشی شهرستان برای اعزام به مسابقات استانی نیز هستیم که در صورت موفقیت می توانیم در عرصه های استانی حضور پیدا کرده و مقام کسب کنیم.

سفیرخور: با وجود اینکه سال گذشته مدرسه فوتبال تاسیس شد، برنامه ای برای سال آینده نیز دارید؟

موسوی: مدرسه فوتبال فقط یک دوره در تابستان فعالیت کرد و به علت عدم استقبالی که مد نظر مربی مدرسه بود و مشکلات دیگر، این مدرسه تعطیل شده است.

سفیرخور: نقاط ضعف و قوت ورزش شهرستان در سال ۹۳ را بیان کیند.

موسوی: بیشتر نقطه ضعف ورزش شهرستان سخت افزاری است. سالن های ورزشی مانند سالن شهید سید احمد موسوی که سال ۵۷ به بهره برداری رسیده هنوز سیستم سرمایش و گرمایشی ندارد و تعمیراتی صورت گرفته که هنوز کفپوش ندارد و اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده، سالن تختی که سال ۷۸ به بهره برداری رسیده بعد از این مدت تا به حال سیستم سرمایش و گرمایش ندارد، سیستم سرمایش و گرمایش سالن شهدا نیز معیوب می باشد که نیاز به اصلاح دارد.

در بحث فوتبال که اکنون فقط یک زمین داریم که خاکی است و در صورت حل مشکل استخر و اتمام آن، پیش بینی کرده ایم، زمین خاکی را تبدیل به زمین چمن کنیم. زمین ورزشی دومنظوره ساحلی با کمک شهرداری و اداره راه و شهرسازی در جوار سالن شهدا، خاک ریزی و تسطیح آن انجام شده و در سال آینده در صورت تخصیص اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.

یکی دیگر از مشکلات که کار را برای ما سخت کرده، کمبود نیروی انسانی و کارشناس در دو حوزه ورزش و جوانان و عدم وجود فضای اداری کافی برای اختصاص دادن به هیات های ورزشی می باشد.

سفیرخور: در مورد پروژه های نیمه تمام و استخر ورزشی که چند سالی است به حال خود رها شده بگویید؟

موسوی: برای استخر ورزشی اداره ورزش و جوانان با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی حدود سه سال است که اعتباری در نظر گرفته نشده و در تلاش هستیم که از طریق مشارکت مشکل آن حل شود.

سالن های روستاهای مهرجان و چاهملک با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله پروژه های نیمه تمام شهرستان است که در صورت یاری مسئولین دو پروژه در مهرجان و چاهملک تکمیل و به بهره برداری برسد و مردم این دو روستا از این امکان برخوردار شوند.

سفیرخور: در جهت ترویج ورزش عمومی چه کارهایی انجام داده اید؟

موسوی: همایش های پیاده روی در طول سال برگزار شده و به علت هزینه بر بودن و نبود بودجه لازم، این اداره قادر به برگزاری همایش نیست ولی در صورت تامین اعتبار از سوی دیگر ادارات ، کارهای اجرایی برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی را انجام خواهیم داد همچنین ۴ جفت درواره گل کوچک با کمک یکی از خیّرین ساخته شده که یک جفت آن در موسسه ثامن الائمه مورد استفاده قرار گرفته و مابقی در شهرک های خور توزیع می شود که جوانان و نوجوانانی که قادر به حضور در سالن های ورزشی نیستند بتوانند در محله های خود به ورزش فوتبال بپردازند.

سفیرخور: وضعیت هیات های ورزشی شهرستان چگونه است؟
موسوی: در حال حاضر ۱۸ هیات ورزشی داریم که ۱۲ هیأت به صورت فعال هستند و ۶ هیات دیگر به دلیل نبود امکانات و مربی غیر فعال شده است که هیات های فوتبال، کوهنوردی، بدمینتون و بدنسازی و دوچرخه سواری جزء فعال ترین هیات ها هستند.

سفیرخور: بهترین و بدترین خاطره ای که امسال داشتید؟

موسوی: بدترین خاطره روز برگزاری همایش بادبادک ها بود که با توجه به استعلامی که از هواشناسی گرفته بودیم و حتی اعلام کرده بودند که شدت باد زیاد هم هست و ما دغدغه داشتیم که باد، بادبادک ها را نبرد اما وزش باد در حد صفر بود و برنامه خوبی نشد.
بهترین خاطره هم حضور در تیم فوتبال استان جهت برگزاری مسابقات کشوری ادارات ورزش و جوانان بود.

سفیرخور: از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید تشکر می کنم.

Go to TOP