وصول ۴۳ میلیون مرسوله از شبکه پستی اصفهان طی ۹ ماهه امسال

مدیرکل پست استان اصفهان گفت: طی ۹ ماه امسال میلیون مرسوله از طریق شبکه پستی استان اصفهان وصول شده است.

به گزارش سفیرخور سید سعید رجالی امروز در آئین افتتاحیه طرح‌ها و خدمات جدید پستی استان اصفهان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در ۹ ماه امسال ترافیک مرسولات صادره از استان ۲۳ میلیون و ۵۲۴ هزار و مرسولات وارده ۲۰ میلیون مرسوله بوده است، اظهار داشت: در ۹ ماه امسال ۹۱ هزار و ۳۲۸ مرسوله خرید اینترنتی از استان ارسال و ۲۹۳ هزار مرسوله به استان اصفهان وارد شده است.
وی با بیان اینکه ترافیک پستی استان اصفهان در سال جاری ۳۷ درصد بود، تصریح کرد: سرانه ترافیک مرسولات استان ۶ مرسوله به ازای هر نفر است که با قراردادهای منعقده با ادارات و ارگان‌های مختلف این عدد را به سرانه و پیش‌بینی برنامه پنجم توسعه کشور می‌رسانیم.
مدیرکل پست استان اصفهان بیان داشت: پوشش جمعیتی برای یک واحد پستی در استان ۴ هزار و ۵۹۰ نفر بوده و هزار و ۶۳ واحد پستی در استان اصفهان وجود داشته و هر ۱۰۱ کیلومتر مربع یک واحد پستی داریم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ۲۴ شهرستان و ۱۰۶ شهری که در استان اصفهان وجود دارد، ۳ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۱۱ ردیف کدپستی ۱۰ رقمی در استان وجود داشته و ۳ میلیون و ۱۷۸ هزار از آن رکورد شهری و ۴۴۹ ردیف رکورد روستایی است.
رجالی با بیان اینکه به‌هنگام‌سازی اطلاعات از طریق برون‌سپاری در ۵ شهرستان ‌به پایان رسیده است، گفت: هم اکنون به‌هنگام‌سازی در ۶ شهرستان در حال اجرا بوده و تا پایان سال ۹۳ به پایان می‌رسد و امیدواریم در ابتدای سال ۹۴ به‌هنگام‌سازی ۶ شهرستان را به تعداد ۳۲۰ هزار ردیف به مرحله اجرا برسانیم.
وی با اشاره به اینکه طرح پلاک‌کوبی و به‌هنگام‌سازی اماکن شهری با یک میلیون پلاک از شهریور امسال به مرحله اجرا رسیده، گفت: تا سال ۹۴ در همه مناطق استان، کدپستی ۱۰ رقمی و پلاک‌های شهرداری نصب می‎شود.
مدیرکل پست استان اصفهان پیرامون قرارداد شرکت پست و استانداری اصفهان، گفت: پس از انعقاد قرارداد بحث درگاه‌شدن خدمات پستی، یکپارچگی شبکه توزیع، پست الکترونیک ملی، دفاتر ICT روستایی، مباحث مربوط به کدگذاری و ژئوکدشدن و اتصال کدپستی ۱۰ رقمی به نقشه‌های پارسل‌بندی‌شده و طبقه‌بندی مشاغل را دنبال می‌کنیم.

Go to TOP