اختلال در سیستم حمل‌ونقل لندن درپی اعتصاب رانندگان

در پی اعتصاب رانندگان در لندن، دو سوم خدمات اتوبوس در این شهر مختل شده است.

به گزارش سفیرخور به نقل از تسنیم “حمل و نقل برای لندن” امروز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اعتصاب رانندگان اتوبوس در اعتراض به وضعیت دستمزد و حقوق موجب شده تا خدمات مربوط به دو سوم اتوبوس های لندن با اختلال روبرو شود.

بیش از ۲۷ هزار راننده اتوبوس لندن در اعتصاب ۲۴ ساعته ای که امروز سه شنبه در اعتراض به وضعیت دستمزد برپا شده، شرکت کرده اند.

اعتصاب رانندگان اتوبوس لندن توسط اتحادیه “یونایت” سازماندهی شده و علت اصلی این اعتصاب ۲۴ ساعته، نارضایتی نسبت به وضعیت دستمزد و حقوق اعلام شده است.

این اعتصاب بر خدمات سیستم حمل و نقل از ساعت ۴ سه شنبه تاثیر گذاشته و این اعتصاب همچنین عملکرد سرویس های شبانه اتوبوس لندن را مختل خواهد کرد و تا صبح چهارشنبه ادامه خواهد یافت.

حداقل ۹ شرکت اتوبوسرانی لندن از این اعتصاب لطمه خواهد خورد. این اعتصاب در حالی برپا شده است که ۱۸ شرکت اتوبوسرانی لندن حاضر به مذاکره بر سر دستمزد رانندگان نشده اند.

در شرایط کنونی بیش از ۸۰ نوع نرخ مختلف برای پرداخت حقوق به رانندگان اتوبوس در لندن وجود دارد و دستمزد رانندگان اتوبوس لندن از ۹٫۳۰ پوند تا ۱۲٫۳۴ پوند در هر ساعت متفاوت است.

Go to TOP